Facebook
Košík 0 x Produkty (prázdný)    

Žádné produkty

Bude determinováno Doručení
0,00 Kč Celkem

K pokladně

Slevy

Aktuálně nejsou žádné zlevněné produkty.
Nápoje a Pochutiny

Ochutnejte jedinečnou kávu, čaj či Salep, nebo si vychutnejte pravý turecký LOKUM - pochoutku sultánů!

Nápoje a Pochutiny Počet produktů: 9

Podkategorie

 • Čaje

  Firma Çaykur byla založena roku 1983 a od té doby je čajovou dominantou nejen na Tureckém trhu. Čaj je vyrobený z čajových lístků + pupenů čajovníku a neobsahuje žádné chemické látky.

 • Káva

  Již od roku 1871 Kurukahveci Mehmet Efendi vyrábí prémiovou tradiční tureckou kávu. Káva je vyrobena z vysoce kvalitních kávových zrn Arabica ze Střední Ameriky a Brazílie, která se pečlivě praží a posléze velmi jemně melou.

 • Salep

  Salep je tradiční horký nápoj z Blízkého východu, konzistencí připomínající řídkou krupicovou kaši.

 • Lokum

  Lokum neboli rahat neboli „turecké potěšení“ je druh měkké cukrovinky z oblasti Balkánu a Přední Asie, připomínající konzistencí marshmallow. Vyrábí se ze škrobu a cukru, které se svaří ve vodě spolu s různými příchutěmi jako růžová voda, bergamotová silice, masticha nebo skořice, v některých verzích se přidávají sekané ořechy (mandle, pistácie). Pro lepší vzhled se používají různá barviva. Hmota se nechá ztuhnout a nakrájí na kostky, které se obalí v kokosu nebo moučkovém cukru.

  Podle legendy vznikl lokum na objednávku sultána, který měl z konzumace sladkostí zkažené zuby a chtěl něco, co by mohl snadno rozkousat. V roce 1775 byl otevřen v Istanbulu první obchod s lokumem a pochoutka se rozšířila po celé Osmanské říši. V současnosti je k dostání i v západních zemích, kde žije turecká menšina.

Zobrazeno 1 – 9 z 9 položek
Zobrazeno 1 – 9 z 9 položek