Pískový kávovar KUM01 M - nemrut.cz
Pískový kávovar KUM01 M Zobrazit větší

Pískový kávovar KUM01 M

Pískové kávovary navazují na tradici tzv. „kávy z popela“, která se zachovala z osmanských dob až do současnosti. Robustní, přepychový a zároveň vysoce estetický pískový kávovar, jehož zdobení je inspirováno starověkými anatolskými civilizacemi, je doslova jedinečný. Přesvědčte se také a připravte Vašim hostům pravou tureckou kávu starodávnou technikou…

Více informací

NA DOTAZ

5 599,00 Kč

Přidat na seznam přání

Více informací

Nad Saharou pomalu zapadá slunce. Kočovní beduíni usedají do kruhu, a začínají vyprávět své příběhy z dalekých cest.

Ve vyhřátém písku se noří hluboko do svých myslí a menší skupinky si mezi sebou šeptají o dalekých zemích a zkušenostech předků.

Uprostřed kruhu se v džezvě, která je skoro až po své hrdlo zahrabána v rozžhaveném písku pomalu ohřívají jemně namletá zrna Arabiky a prostor v kruhu začíná vyplňovat její intenzivní vůně.

Nikdo nespěchá. Všichni přítomní vědí, že den je již u konce a čas nikdo nepředběhne.

Příprava kávy je rituálem, který trvá několik hodin, a na jehož konci je čarovně temná tekutina, jejíž kávovou vůni podkresluje koření kardamomu. Noc začíná, a společně s ní začíná příprava jedinečného nápoje…

Zasnili jste se také?

I dnes je pro mnohé milovníky kávy, její příprava rituálem. Přesto si však dovolíme vytušit, že rozžhavený písek v obýváku nemá každý.

Nám se však podařilo Vám tuto neobvyklou zkušenost přiblížit.

Z dalekého Turecka nyní dovážíme přepychové pískové kávovary značky Gumbala s tradičním zdobením a v několika velikostech. Od malého osobního kávovaru na jednu džezvu až po takřka průmyslový pískový kávovar, který pojme až osm džezev najednou.

Kávu si tak můžete připravit tradičním orientálním způsobem i doma v obýváku, nebo překvapit své hosty v kavárně či klubu.

Obsluha kávovaru je velice snadná a pro dosažení očekávaného výsledku takto připravované turecké kávy Vám bude stačit 5 - 7 minut, kdy se křemičitý písek, který je součástí balení každého pískového kávovaru, rozehřeje až na 200°C a zaručí Vám tak rovnoměrné zahřátí džezvy.

Přidání kardamomu také není náhoda. Kromě toho, že zjemňuje a ozvláštňuje chuť kávy, chrání cévy i srdce proti následkům nadužívání kofeinu.

Ochutnáte i Vy?

Technické údaje:

  • Délka - 18 cm
  • Šířka - 17 cm
  • Výška - 19 cm
  • Váha - 3 kg
  • Výkon - 450 Watt
  • Napětí - 220 - 240 V AC
  • Frekvence - 50 - 60 Hz
  • Křemičitý písek je součástí balení

21 dalších produktů ve stejné kategorii: