Pískový kávovar KUM01 - TS 7040 - nemrut.cz
Pískový kávovar KUM01 M Zobrazit větší

Pískový kávovar KUM01 - TS 7040

Pískové kávovary navazují na tradici tzv. „kávy z popela“, která se zachovala z osmanských dob až do současnosti. Robustní, přepychový a zároveň vysoce estetický pískový kávovar, jehož zdobení je inspirováno starověkými anatolskými civilizacemi, je doslova jedinečný. Přesvědčte se také a připravte Vašim hostům pravou tureckou kávu starodávnou technikou…

Více informací

NA DOTAZ

13 599,00 Kč

Přidat na seznam přání

Více informací

Nad Saharou pomalu zapadá slunce. Kočovní beduíni usedají do kruhu, a začínají vyprávět své příběhy z dalekých cest.

Ve vyhřátém písku se noří hluboko do svých myslí a menší skupinky si mezi sebou šeptají o dalekých zemích a zkušenostech předků.

Uprostřed kruhu se v džezvě, která je skoro až po své hrdlo zahrabána v rozžhaveném písku pomalu ohřívají jemně namletá zrna Arabiky a prostor v kruhu začíná vyplňovat její intenzivní vůně.

Nikdo nespěchá. Všichni přítomní vědí, že den je již u konce a čas nikdo nepředběhne.

Příprava kávy je rituálem, který trvá několik hodin, a na jehož konci je čarovně temná tekutina, jejíž kávovou vůni podkresluje koření kardamomu. Noc začíná, a společně s ní začíná příprava jedinečného nápoje…

Zasnili jste se také?

I dnes je pro mnohé milovníky kávy, její příprava rituálem. Přesto si však dovolíme vytušit, že rozžhavený písek v obýváku nemá každý.

Nám se však podařilo Vám tuto neobvyklou zkušenost přiblížit.

Z dalekého Turecka nyní dovážíme přepychové pískové kávovary značky Gumbala s tradičním zdobením a v několika velikostech. Od malého osobního kávovaru na jednu džezvu až po takřka průmyslový pískový kávovar, který pojme až osm džezev najednou.

Kávu si tak můžete připravit tradičním orientálním způsobem i doma v obýváku, nebo překvapit své hosty v kavárně či klubu.

Obsluha kávovaru je velice snadná a pro dosažení očekávaného výsledku takto připravované turecké kávy Vám bude stačit 5 - 7 minut, kdy se křemičitý písek, který je součástí balení každého pískového kávovaru, rozehřeje až na 200°C a zaručí Vám tak rovnoměrné zahřátí džezvy.

Přidání kardamomu také není náhoda. Kromě toho, že zjemňuje a ozvláštňuje chuť kávy, chrání cévy i srdce proti následkům nadužívání kofeinu.

Ochutnáte i Vy?

Technické údaje:

  • Průměr - 70 cm
  • Výška - 45 cm
  • Váha - 20 kg
  • Výkon - 2000 Watt
  • Napětí - 220 - 240 V AC
  • Frekvence - 50 - 60 Hz

21 dalších produktů ve stejné kategorii: